NEGOCIERI PENTRU PALMARES

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

NEGOCIERI PENTRU PALMARES

Mesaj  Der Kaiser la data de Vin Oct 05, 2007 11:54 am

"La sugestia suporterilor, principalul finantator al clubului, Florin Uscatu, a decis sa faca tot ce ii sta in putinta sa cumpere palmaresul, culorile si sigla clubului FC Corvinul.” Sa speram ca nu e doar un zvon aruncat in gura presei si a suporterilor, iar negociecierile de care se vorbeste ca ar fi inceput, sa se si concretizeze. fular
Der Kaiser
Admin

Numarul mesajelor : 141
Varsta : 30
Data de inscriere : 24/09/2007

Vezi profilul utilizatorului http://corvinulhunedoara.go-forum.net

Sus In jos

Re: NEGOCIERI PENTRU PALMARES

Mesaj  bIG bROTHER la data de Vin Oct 05, 2007 9:22 pm

In sfarsit se intrezareste si ceva bun. Mi-e teama numai sa nu fie doar un tertip marca uscatu, ca sa ii mai calmeze pe suporteri...
bIG bROTHER

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32
Data de inscriere : 25/09/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Slim-U.K. la data de Vin Oct 05, 2007 10:49 pm

RE-VO-LU-TIE!

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 28

Vezi profilul utilizatorului http://www.noiigolani.ro

Sus In jos

Mesaj  Der Kaiser la data de Sam Oct 06, 2007 1:01 am

Poate Uscatu vrea sa cumpere palmaresul doar pentru a atrage atentia si a spori valoarea clubului. Apoi va vinde si isi va lua catrafusele....Nu cred ca ar fi rau Rolling Eyes
Der Kaiser
Admin

Sus In jos

Mesaj  Slim-U.K. la data de Sam Oct 06, 2007 1:48 am

Der Kaiser a scris:... Apoi va vinde si isi va lua catrafusele....Nu cred ca ar fi rau Rolling Eyes
ar veni si la noi Mos Craciun anu asta santa

Sus In jos

Andone - "Am avut jocuri frumoase cu FC Arges"

Mesaj  Slim-U.K. la data de Dum Oct 07, 2007 12:52 pm

#Antrenorul lui CFR Cluj vrea ca FC Argeș și Corvinul să revină cât mai repede în „A“
A plecat de 20 de ani de la Corvinul, dar păstrează amintirea vremurilor extraordinare petrecute acolo... Ioan Andone, antrenorul liderului campionatului din România, CFR Cluj, a scris istorie la Corvinul Hunedoara alături de alți mari fotbaliști români, precum Mircea Lucescu, Florea Dumitrache, Mircea Rednic, regretatul Michael Klein sau Romulus Gabor, echipă care între 1983-1986 crease un adevărat fenomen și evolua cu succes în cupele europene. „Au fost cele mai frumoase amintiri ale începutului carierei mele. Atmosfera de la Hunedoara, de la meciurile de acasă, nu o voi uita niciodată, spectatorii ne conduceau spre celebrele victorii cu 7, 8 sau 9-0. Noi am impus «norma de trei goluri» în campionatul românesc“, își amintește cu nostalgie Ioan Andone, aflat ca antrenor în fața celui mai important meci al său de la venirea la Cluj, meciul cu Dinamo București.
#„Corvinul s-a pierdut...“
Andone a mai adăugat în grabă că actuala Corvinul 2005 nu păstrează decât amintirea vechii echipe Corvinul, pentru că practic nu este același club. „Din câte știu eu, cele două nu au legătură juridică, fostul Corvinul s-a pierdut, dar sustinere afectivă au din plin, in randul suporterilor. De dragul acestora ar trebui făcut ceva pe plan local să se revigoreze fotbalul de acolo“, mai spune Andone, care nu uită că a avut meciuri „grele“ cu FC Argeș, de-a lungul timpului. „Au fost într-adevăr jocuri frumoase, se juca din plăcere și în fața tribunelor pline, am destule amintiri și cu FC Argeș, dar prefer să trăiesc în prezent, și pe mine mă așteaptă un meci foarte greu, cu Dinamo“.

Sambata-Duminica, 29 Septembrie 2007

Articol din ziarul top de pitesti

Sus In jos

Mesaj  sZ la data de Mier Oct 17, 2007 9:16 pm

ar fi un lucru mare sa avem parmaresu :X poate se va gandi si nea uscatu sa`i dea afar pe tigani (patrascu & cojocaru) ...om trai si om vedea fular
sZ

Numarul mesajelor : 73

Sus In jos

Mesaj  Der Kaiser la data de Joi Oct 18, 2007 10:02 pm

daca asa zvonitele negocieri despre palmares s-ar concretiza, chiar daca situatia din clasament ar fi una in defavoarea noastra, eu l-as considera un an bun pentru fotbalul hunedorean fular
Der Kaiser
Admin

Sus In jos

Mesaj  Slim-U.K. la data de Vin Oct 19, 2007 8:36 am

superb chiar ...

Sus In jos

Mesaj  sZ la data de Vin Feb 01, 2008 11:53 am

da ... au batut un pic din gura ..si asta a fost ... uscatu = nu merita 2 bani!
sZ

Numarul mesajelor : 73

Sus In jos

ARTICOL FOTBAL VEST, 8 iulie 2008

Mesaj  bIG bROTHER la data de Mar Iul 08, 2008 4:18 pm

Iata un material postat astazi, 8 iulie, in Fotbal Vest

HUNEDOARA, SEDUSĂ ȘI ABANDONATĂ

LA ÎNCEPUT A FOST CAMPANIA ELECTORALĂ

Hunedoara, sau mai precis Corvinul 2005, continuă să țină capul de afiș al acestei vacanțe, însă nu prin achizițiile făcute sau prin nu știu ce inginerie fotbalistică, menită să-i aducă peste noapte pe corbii- albaștri, în eșalonul doi, de unde au zburat de curând jenant de rușinos, ci pe cu totul altceva, fără prea mare legătură cu fotbalul, la prima vedere! Întreaga campanie electorală a hunedorenilor a vizat un lucru principal: Cine promite cel mai mult că va face și drege pentru echipa de fotbal, poate câștiga fotoliul de primar ! Fostul primar, de culoare „oranje”, a reamintit celor care aveau timp să-l asculte, că el a înființat Corvinul 2005, că-i pare rău că nu sa implicat ca echipa să nu retrogradeze, bla-bla-bla! Ba mai mult, domnul în cauză a promis achiziționarea unui loc de B imediat ce iese primar, discuțiile în acest sens fiind confirmate de Lupeni și Sânnicolau Mare, echipele cu care sa discutat. Nici principalul lui contracandidat, actualul primar de culoare „galbenă” nu sa lăsat mai prejos. A adus un „ potent” investitor, Sorin Vișinescu, care a promis marea cu sarea. Loc de B, achiziționarea palmaresului fostului Corvinul, echipă de liga întâi peste un an sau doi?! după care s-a urcat în elicopter și dus a fost, fără ca cineva să-l mai fi văzut prin Hunedoara de atunci!

DULCELE VICTORIEI DĂ BĂTĂI DE CAP
Cam asta a fost în campanie, pentru că necazurile abia acum încep pentru împătimiții suporteri! Câștigătorul primăriei, Ovidiu Hada, îi dă ultimatum lui Uscatu: „ Părăsește baza sportivă cu tot cu echipă sau ne-o vinzi nouă.” Finanțatorul a încercat să explice că poate susține clubul și singur fără ajutorul financiar al primăriei, ba că-și ia angajamentul că va promova într-un an. Degeaba, trebuie să vină alt investitor, acel „salvatore della patria” prezentat în campanie electorală. Primind și acest răspuns, finanțatorul bate în retragere” V-o vând că oricum m-am săturarat să mă înjure toată lumea pe banii mei”! Sursele noastre certifică acest dialog, chiar și faptul că Uscatu includea în cei 200.000 euro ceruți pe club și suma de 40.000 euro pe care urma să-i încaseze din transferurile făcute cu ceva timp în urmă. Practic se mulțumea cu 160.000 de euro, numai să se scape de bătăile de cap!

APAR SURPRIZELE
Uscatu nu primește nici un răspuns de la așa zisul investitor, cu toate că actele societății Corvinul 2005 sunt trimise la București de aproape două săptămâni, timp în care activitatea la club se reduce la, un tenis cu piciorul. Nici un transfer nici un amical! Ba mai mult, este informat că primăria nu va mai plăti întreținerea stadionului, cum sa făcut până acum.Hotărăște pe loc:” Vând locul de C, indiferent cui. Dacă primarul îmi dă răspuns în timp util la oferta mea de a prelua echipa, o dau, dacă nu, o vând altora, numai să mă scap. Văd că nu mai sunt dorit în Hunedoara și nu are rost să mă împotrivesc”.

DEOCAMDATĂ, NICI UN RĂSPUNS
La sfârșitul săptămânii trecute, edilul hunedorean, Ovidiu Hada, mai cere un termen în încercarea de al convinge pe Vișinescu( sau poate pe Uscatu?!) că Hunedoara nu poate rămâne fără echipă. Măcar de C dacă visele de B sau chiar A sau spulberat ca norii. Odată cu terminarea alegerilor, am zice noi!! Termenul de vânzare-cumpărare, expiră la ora când citiți aceste rânduri.
PS: Din pură curiozitate gazetărească, am și eu o întrebare: Dar pe Alic nu mai contați sau și palmaresul lui 1921 a fost tot o gargară electorală?

IONEL VĂLEANU
bIG bROTHER

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32

Sus In jos

Mesaj  Der Kaiser la data de Mar Iul 08, 2008 5:34 pm

oameni de nimic!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...SUNT INTR-UN TREN MILITAR CE MA DUCE SPRE ODESSA LENT, MOMENTAN AUD DOAR SUNETE DE BOMBARDAMENT
Der Kaiser
Admin

Sus In jos

Mesaj  Levi DU'07 la data de Mier Iul 09, 2008 1:38 pm

sper sa ramaneti in B ca si noi am ajuns acolo sa mai bem cate ceva prin HD! Cool
Levi DU'07

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 28/04/2008

Sus In jos

Mesaj  Corvinul4Ever la data de Mier Iul 09, 2008 4:20 pm

pacat pentru Corvinul ... pentru ca toata munca asta in anii astia s-a spulberat ... mai ales participarea in Cupa Uefa ... Sad ....totusi ii cam naspa treaba sa zic eu asa ... sper sa se remedieze problema cu palmaresul cat mai repede ... Crying or Very sad
Corvinul4Ever

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

Mesaj  Hell Boys 2007 la data de Mier Iul 09, 2008 9:05 pm

Corvinul4Ever a scris:pacat pentru Corvinul ... pentru ca toata munca asta in anii astia s-a spulberat ... mai ales participarea in Cupa Uefa ... Sad ....totusi ii cam naspa treaba sa zic eu asa ... sper sa se remedieze problema cu palmaresul cat mai repede ... Crying or Very sad
ce palmares fratica .. noi nu avem echipa
Hell Boys 2007

Numarul mesajelor : 49

Sus In jos

Mesaj  Hell Boys 2007 la data de Lun Iul 21, 2008 7:44 pm

Model Afise Salvati Corvinul ( 1 ) :

Model afise ( 2 ) :
Hell Boys 2007

Numarul mesajelor : 49