Demitere Alexoi ?!

:: Arhiva

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Demitere Alexoi ?!

Mesaj  bIG bROTHER la data de Mar Oct 09, 2007 10:31 am

Alexoi in pericol
In opt etape, Corvinul 2005 a strans 10 puncte din 24 posibile si ocupa locul 13 in clasament insa, in toata aceasta perioada, jocul "alb-albastrilor" a suferit.
Ar fi fost nefiresc sa se intample altfel, atata timp cat, in pauza competitionala, principalul finantator, Florin Uscatu, a renuntat, in schimbul unor sume importante de bani, la cei mai valorosi fotbalisti. Acestia au fost inlocuiti cu ilustrii necunoscuti adusi pe "Michael Klein" din ligiile inferioare de directorul executiv Octavian Cojocaru, in timpul liber scouter.

"Antrenorul e de vina"

Astfel, tot greul a cazut pe umeri antrenorului Titi Alexoi care s-a vazut nevoit sa ii invete ABC-ul fotbalului pe niste jucatori trecuti de mult de vremea junioratului.
Luat la rost de Uscatu pe seama valorii jucatorilor transferati, Octavian Cojocaru s-ar fi scuzat aruncand intreaga vina in carca tehnicianului. "Jucatori sunt talentati, toti. Alexoi este de vina pentru ca nu stie sa le scoata in evidenta calitatile", s-ar fi aparat oficialul hunedorean in fata patronului. Dupa care a incercat sa-l convinga pe seful sau ca cea mai buna mutare ar fi schimbarea antrenorului si a demarat cautarea unui tehnician liber de contract.

"Gabello", prima optiune

Primul contactat, Gabriel Stan. Fostul antrenor al Minerului Lupeni fost vazut sambata pe "Michael Klein" la meciul cu CFR Timisoara si chiar a cerut referinte de la cunoscuti despre ce fel de om este patronul hunedorenilor, Florin Uscatu, si daca se poate colabora cu el. "Nu este nimic adevarat, nu am fost contactat de nimeni sa preiau Corvinul 2005. Da, am fost sambata la Hunedoara la meci, insa nu am stat pana la sfarsit. Ce, acum daca nu am niciun angajament nu pot sa mai merg pe niciun stadion", a spus Gabriel Stan.

Cine este Gabi Stan?

Gabriel Stan zis "Gabello" a antrenat pe langa mai multe echipe din tara, printre care Astra Ploiesti, FC Brasov in Liga I si pe moldovenii de la Zimbru Chisinau, intre 2001 si 2003. Gabello s-a facut cunoscut dupa ce a preluat Astra Ploiesti, o echipa necunoscuta cladita pe scheletul unor jucatori crescuti la Hunedoara: Petroesc, Cires, Ciorea, Mihai si Daniel Dascalescu, pe care a promovat-o si a mentinut-o ani buni in primul esalon. Pe langa gruparea prahoveana, tehnicianul a mai pregatit in mai multe randuri pe FC Brasov, pe care a calificat-o in 2002, in Cupa UEFA, dupa 27 de ani. Gabi Stan a antrenat si FC Corvinul 1921 in sezonul 1995-1996, insa a parasit echipa in plin campionat dand curs ofertei de la Astra Ploiesti.

Recunostiinta

Sambata, imediat dupa ce a marcat golul victoriei in meciul cu CFR Timisoara (scor 2-1), atacantul Alexandru Fotescu (22 ani) s-a indreptat spre banca tehnica a hunedorenilor direct la antrenorul Titi Alexoi caruia i-a pupat mana dreapta. "Astfel am vrut eu sa ii arat recunostinta pe care i-o port. Este ca un parinte pentru mine. M-a ajutat foarte mult de cand am venit la Hunedoara, iar eu incerc sa fac pe teren tot ce el imi cere. Lui i-am dedicat golul, iar impreuna cu colegii, victoria cu CFR-ul. A suferit enorm dupa usturatorul esec de la FC Arges (scor 5-0)", a spus Fotescu care se afla la a doua reusita pentru Corvinul 2005.

"Titi Alexoi va fi antrenorul Corvinului 2005 pana in iulie 2010, indiferent de rezultatele pe care echipa le va obtine in aceasta perioada. Nicio clipa nu s-a pus problema inlocuiri lui Alexoi"

Florin Uscatu, finantator Corvinul 2005

"Am inceput o munca la Hunedoara pe care vreau sa o duc la bun sfarsit. Nu ma intereseaza ce se speculeaza in jurul posibilei mele inlocuiri, doresc doar sa fiu lasat sa muncesc"

Titi Alexoi, antrenor Corvinul 2005

Sami Tamas - Hunedoreanul
bIG bROTHER

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32
Data de inscriere : 25/09/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Demitere Alexoi ?!

Mesaj  bIG bROTHER la data de Mar Oct 09, 2007 10:32 am

Nu iese foc fara fum. In momentul de fata ar fi cea mai proasta decizie care s-ar putea lua...
bIG bROTHER

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32

Sus In jos

Mesaj  Slim-U.K. la data de Mar Oct 09, 2007 12:47 pm

bai da astia care conduc clubul sunt chiar inapti?

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 28

Vezi profilul utilizatorului http://www.noiigolani.ro

Sus In jos

Mesaj  Der Kaiser la data de Mar Oct 09, 2007 1:00 pm

Vinovatul incearca sa dea cu bata in altii. lol! Alexoi e singurul de la echipa ce lucreaza cu sufletul nu CA COjocarul care cred ca si la izmene are cusute buzunare. A luat cei mai ieftini jucatori care i-a gasit si pentru care mai mult ca sigur i-a cerut lui Uscatu mai multi bani, si acum il invinovateste pe omul caruia trebuie sa-i multumim ca avem si alea 10 puncte...un caracter infect
Der Kaiser
Admin

Numarul mesajelor : 141
Varsta : 30
Data de inscriere : 24/09/2007

Vezi profilul utilizatorului http://corvinulhunedoara.go-forum.net

Sus In jos

Mesaj  Der Kaiser la data de Vin Oct 12, 2007 2:02 am

Greu de demis

Pentru a inlatura orice speculatie privind o eventuala demitere a antrenorului Titi Alexoi, oficialii Corvinului 2005 Hunedoara au facut publice datele contractului incheiat intre tehnician si club in aceasta vara si care se intinde pana la 31 mai 2010. Principala clauza a contractului consta in faptul ca, in cazul in care va fi inlaturat de la echipa, clubul se obliga sa ii achite lui Alexoi suma de 100.000 de euro la cursul BCR in termen de 90 de zile de la data demiterii. "Ca antrenor al Corvinului, Alexoi e inatacabil. Are un contract beton. Cine vrea sa il inlature de la club trebuie mai intai sa se gandeasca de unde face rost de 100.000 de euro. Eu nu am atatia bani", a declarat directorul executiv al Corvinului, Octavian Cojocaru, cel banuit ca ar dori inlocuirea tehnicianului.

Sursa: Hunedoreanul
Der Kaiser
Admin

Sus In jos

Mesaj  Slim-U.K. la data de Vin Oct 12, 2007 7:05 am

stiam de chestia asta ... parca a fost dat in direct cand a semnat Smile

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 28

Vezi profilul utilizatorului http://www.noiigolani.ro

Sus In jos

Mesaj  sZ la data de Mar Feb 05, 2008 12:12 am

poate daca era demis nea.Titi ... eram deja retrogradati! fular
sZ

Numarul mesajelor : 73

Sus In jos

Mesaj  sZ la data de Mier Feb 06, 2008 3:05 pm

Imi pare sincer rau pentru problemele de familie ale lui Nea Titi. ... dar uitati cat respect poate avea in el ... :-< cu atatea probleme el inca incearca sa faca .. alti ar fi renuntat de mult !! < ALEXOI TITI ALEXOI >
sZ

Numarul mesajelor : 73

Sus In jos

Mesaj  Der Kaiser la data de Mier Feb 06, 2008 11:42 pm

Poate nu are o carte de vizita impresionanta dar stie sa tina in frau vestiarul si vorba mai multor jucatori....nu e numai un antrenor, e un bun pshiholog si cum s-a dovedit in unele cazuri, omul la care pot apela cu incredere jucatorii cand au probleme ..chiar si financiare.

Speram sa reuseasca alaturi de baieti sa evitam ce-i mai rau...
Der Kaiser
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus